Xp ‘ nin Ölüm tarihi belli oldu!

Geçtiğimiz hafta Information Week’e röportaj veren Microsoft Windows Ticari Pazarlama Müdürü Rich Reynolds, Windows XP’nin 2014 yılının Nisan ayından önce kullanılabilir işletim sistemleri arasından kaldırılacağını açıkladı.

Her ne kadar bireysel kullanıcılar, Windows 7’ye upgrade etmek veya sabırla Windows 8’in çıkış tarihini beklemek için uzun bir zamana sahip olsalar dahi, altyapıları yıllarca Windows XP ve çevresi üzerine kurulu kurumsal firmalar ve kamu kuruluşları için tehlikeli bir dönüm noktası olarak gözüküyor. Bu konuda, en köklü güncelleme, uçak üreticisi Boeing tarafından, 187,000 personele ait bilgisayarların işletim sistemi Windows 7’ye upgrade edilerek gerçekleşti. Reynolds, “Bu değişim önümüzdeki yılda bitmeyebilir” diyor ve ekliyor “Windows 7 geçişi henüz başlamadı. İşletmeler bu konuda çaba gösterirken bir hayli endişeli gözüküyorlar.”

Microsoft, toplu güncelleme yapacak işletmeler için, “Springboard Series” adında güncelleme planları sunuyor. Bu plan paketlerle, işletim sistemi güncellemelerinin uygulanması ve planlanmasında kolaylık sağlıyor.

Kaynak : Merlininkazani.com

2 yorum

  1. Friv dedi ki:

    zaten çoktan gelmişti xp nin ölüm tarihi

  2. yemek tarifleri dedi ki:

    xpde çok açıklar vardı sürekli hata veriyordu geç kalınmış bir uygulama bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting