Youtube Hac kanalında kutsal topraklarından canlı yayın

Pazar günü Kurban Bayramı başlıyor, 2.5 milyona yakın Müslüman da Suudi Arabistan’ın kentinde vazifelerini yerine getirmek için bulunuyor. İslam’ın beş şartından biri olan vazifesini bu yıl yerine getirme fırsatı bulamayan, ancak kutsal toprakların ruhani havasını yaşamak, orada görevini yerine getirenlerin heyecanına ortak olmak isteyenlerin imdadına yetişti.

Suudi Arabistan Kültür ve Bilgi Bakanlığı ve YouTube’un işbirliği doğrultusunda bir Hac kanalı açıldı. Bu Hac kanalı üzerinden Mekke’yi 24 saat boyunca canlı olarak izlemek mümkün olacak. Ayrıca bu kanalı ziyaret edenler yorum bırakma şansına da sahip olacak. Aslında bu, YouTube’un Mekke’den gerçekleştirdiği ilk canlı yayın değil. Geride kalan Ramazan ayında da Mescid-i Haram’da kılınan namazlar YouTube üzerinden canlı yayınlanmıştı.

Google’ın blogunda yazdığı yazıda canlı yayının 5 Kasım Cumartesi günü gerçekleşeceği yazıyor. Ancak yazıyı yazdığımız sırada aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ettiğimizda canlı yayının açık olduğunu gördük.

Kaynak : Teknoblog.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.