Yurt Dışından Telefon Getirenlere Sevindiren Haber

Dünya artık teknoloji üzerine kurulmaya başladı diyebiliriz. Akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler, akıllı televizyonlar vb önünü göremediğimiz uçsuz bucaksız aletler hayatımızı kolaylaştırıyor artık. Ülkemiz’de de malesef teknolojik aletlerin pahalılığı söz konusu. Hal böyle olunca’da vatandaşlar teknolojik aletleri yurt dışından temin etmek için ilginç yollara başvuruyor. Bu konunun yanı sıra yolcu beraberinde yanına telefon getirip ülkemizde kullanıma açmak için 60 gün süre 120 gün olarak değiştirildi.

Yolcu beraberinde getirilen telefonlar’da artık 60 gün sınırı aranmayacak. Yapılan düzenlemelerde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) “Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alındı.

akıllı telefon işletim sistemi

Buna göre, daha önce 60 gün olarak uygulanan yolcu beraberinde getirilen cihazlara ait IMEI numaralarının kayıt altına alınma başvuru süresi, yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren 120 gün olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting