Zuckerberg Kazanmaya Devam Ediyor

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg her ay kazanmaya devam ediyor. Kazancını her geçen ay ikiye katlayan Zuckerberg geçtiğimiz ay kazancı açıklandı. Kasım ayı, Zuckerberg için çok verimli geçti. Facebook hisse senedinin değeri Kasım ayı boyunca 21,08 dolardan, 28 dolara yükseldi. Şirketin 504 milyon hissesine sahip olan Zuckerberg için bunun anlamı 3,48 milyar dolar kazanç demek.

Facebook Mayıs ayında halka açıldığında hisseler 38 dolardan işlem görüyordu. Bu ilk dönemde Zuckerberg’e ait hisselerin toplam değeri 19,1 milyar dolardı. Ağustos sonunda hisselerin değeri 17,55 dolara kadar düşmüştü. Sahip olduğu inanılmaz potansiyeli nakde çevirmek konusunda sürekli olarak sıkıntılar yaşayan Facebook işleri yavaştan da olsa düzeltiyor gibi.

Mobil alandaki girişimlerinden gelir elde etme konusunda başarılı olmuşa benzeyen Facebook’un, hem mobil reklamlar hem de Gifts gibi hizmetlerle gelirini daha da arttırması bekleniyor. Piyasalardaki bu beklentinin hisse senedi değerini kaçınılmaz olarak etkilemesi bekleniyor. Bazı tahminlere göre Facebook hisseleri yıl sonuna doğru 36 dolar seviyesine ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting