• Ana Safya
  • Telefon
  • BlackBerry Z15 ‘’MILAN’’ ın Kızaklı Versiyonu Gayet Güzel Görünüyor

BlackBerry Z15 ‘’MILAN’’ ın Kızaklı Versiyonu Gayet Güzel Görünüyor

BlackBerry Şirketi bilindiği gibi Kanadalı bir telekomünikasyon ve kablosuz cihaz üreticisidir. BlackBerry marka akıllı telefon ve tabletlerin üreticisi olan firmanın ana ofisi Ontario, Kanada da yer almaktadır. 2011 de gerçekleşen şirket içi sızıntıya göre BlackBerry Şirketi BlackBerry 10 adını verdikleri ve kod adı ‘’Milan’’ olan kızaklı bir telefon modeli üzerinde çalışmalara başlamıştı.

Milan kısaca incelendiğinde BlackBerry Torch’a benzetiliyordu. 2012 de bu teknoloji aleminde bu cihazın çok sayıda benzerinin piyasada satışta olmasından dolayı bu projenin rafa kaldırıldığı konuşulmuştu. 2013’te de bu proje hakkında hiçbir şey duymamıştık. Fakat Berry Nation yayınladığı fotoğraflarla bu sessizliğe son verdi ve BlackBerry Z15 adını verdiği Milan’ın gelişini takipçilerine müjdeledi. Fakat bu haber resmi bir sızıntıdan ziyade BlackBerry nin üzerinde çalıştığı yeni bir konsept olarak değerlendirildi.

BlackBerry-Z15-Slider-1-a

Aradan geçen yaklaşık 1.5 seneden beri hiçbir haber çıkmamasından dolayı arada geçen sürede BlackBerry nin kızaklı model olan Milan’ı tekrar gündemine alıp modern çağa ayak uyduran özelliklerle donatması da göz ardı edilemeyecek bir ihtimal. Berry Nation’ın yayınladığı habere göre Milan 4.5’’ Amoled HD ekrana sahip olacak ve 5 megapiksel arka kameraya sahip olacak. Milan’da micro sd hafıza kartı yuvası olacak ve cihaz tabi ki doğal olarak BlacBerry OS 10 işletim sistemiyle çalışacak.

BlackBerry-Z15-Slider-1-b

Çıkan bu haberler gerçek mi birer hayal ürünü mü yada yeni bir konsept mi yoksa sızıntı mı bilinmez ama bir çok BlackBerry takipçisinin bu haberle heyecanlandığını söylersek yalan söylemiş olmayız herhalde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting