Huawei Akıllı Telefon Dünyasında 3.Sırada Yer Aldı

Bugün yayınlanan bir rapora göre Huawei şirketi, akıllı telefon pazarında üçüncülük koltuğunda olduğu belirtildi. IDC tarafından yayınlanan son raporda Çin’de faaliyet gösteren akıllı telefon üreticisi Huawei şirketi, 2012 yılının son çeyreğinde toplam olarak 10.8 milyon sevkiyat ile dünyanın en popüler 3. büyük akıllı telefon üreticisi unvanına sahip oldu.

Raporda Huawei akıllı telefon pazarının yüzde 4.9 pazar payına sahip olduğu belirtildi. İkinci sırada yer alan Apple ise 47.8 milyon akıllı telefon satarak pazarda 21,8 pay elde ederek koltuğunu sağlamlaştırdı.

Samsung ise akıllı telefon pazarında 63 milyon 700 bin akıllı telefon satarak pazarın yüzde 29 hissesine sahip durumda. Bu rakamla Samsung firması listede birinci sırada yer almış. Aynı raporda ise Sony, yüzde 4,5 pay ile dördüncü sırada yer aldı. Beşinci sırada yüzde 4,3 pay ile ZTE firması var.

Huawei son zamanlarda çok ilginç bir dizi cihaz duyurması ile bu başarıyı elde ettiğini söylemek mümkün. Şirketin gelecek ay Mobil Wolrd Kongresi’nde yüksek özellikli birkaç cihaz daha tanıtması beklenmekte. Bakalım beklentileri karşılayabilecekler mi?

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.