Samsung Galaxy S4’e Güncelleme Geldi

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S4 sonunda güncelleme aldı. Beklenen güncellemenin biraz gecikmesi kullanıcıları biraz korkutsa da yine de Samsung, güncellemeyi yaymaya başladı. Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S4 için beklenen büyük güncelleme nihayet bugünden itibaren yayınlanmaya başladı. Şuanda sadece Almanya’da ki kullanıcılara dağıtılan güncelleme yakın bir zaman sonra ise Türkiye’de de dağıtılacak. Bu yeni güncellemeye neler geldi hep birlikte haberimizden takip edebilirsiniz.

Yeni güncelleme ile birlikte bir çok şeyin değiştiğini görebiliyoruz. Samsung’un Nisan ayında bizlerle buluşturduğu amiral gemisi Galaxy S4’ün güncellenmiş halinde düzeltmeleri görmek mümkün. Özellikle hafıza yönetimi ile ilgili düzeltmeleri görebiliyoruz.

Güncelleme XXUBMEA kod adına sahip ve 366 MB’lık boyutunda. Yoğun hafıza kullanımı bariz bir şekilde azaltılmış olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kullanıcıların tepki verdiği konulardan bir tanesi olan uygulamayı SD karta taşıma problemi de yeni güncelleme ile birlikte çözülmüş durumda. Samsung Galaxy S4 kullananların tek problemi olan 16 GB’lık dahili hafızaya sahip olan cihazın yazılımlarının çok fazla hafıza kullanması bu güncelleme ile birlikte ortadan kaldırılmış oldu. Yeni güncelleme ile ortadan kaldırılan bu problem 9.25 GB’lık hafıza imkanı sağlamakta.

Samsung-Galaxy-S4

Galaxy S4’e gelen bu güncelleme sadece hafıza problemlerini düzeltmemiş. Bir çok yeniliğide beraberinde getirmiş. Güncelleme ile Galaxy S4′ün kamera uygulaması da geliştirilerek HDR video özelliği eklenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Ekranı kaydırırken ekranda oluşan bulanıklık ve yazılarda okunalabilirliğin azalma sorunu ve smart pause gibi düzeltmelerde güncelleme ile birlikte ortadan kalkacak.

Galaxy S4’ün yeni güncellemesi şuan için Almanya’da ki kullanıcılara dağıtılmakta. Fakat yakın zamanda ülkemizdeki Galaxy S4 kullanıcıları da bu geniş çaplı güncellemeyi almaları bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting