Sony Hanomi`den Haber Var

Akıllı telefon dünyasının belki de sessiz sedasız gelerek sonradan patlamalar yapan firması Sony, yeni cihazlarını duyurmaya başladı. Yaptıkları cihazlar ile dünya çapında tanınan ve bu bağlamda öncülük eden firmalardan olan Sony, geçtiğimiz ay haberini de yaptığımız bir cihaz üzerinde çalıştığı söylenmekteydi. Bugün ise bu cihazdan bir haber var. Sony Hanomi olarak adlandırılan yeni bir cihaz üzerinde çalıştıkları söylenen Sony firmasının, cihaza dair bilgileri sızmış durumda. Gelin haberin devamında detayları öğrenelim.

Sony Hanomi`nin ilk olarak en çok bilinen özelliği kameranın ön planda olması  idi. Bunu diğer yaptığımız haberde de görebilirsiniz. Sony firması 2013 yılında ki başarılarına Hanomi ile devam etmek istiyor. Önce Xperia Z ile başarıyı yakalayan ve bu başarıyı Xperia Z Ultra ile devam ettiren firma Hanomi ile de ileriye taşımak istiyor.

Xperia Hanomi`ye dair yeni söylentiler mevcut bugün. Cihaz, Qualcomm’un en yüksek versiyonu olan 2.2 GHz frekansında çalışan Snapdragon 800 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Hanomi 2GB sistem belleği ile gelmesi planlanmakta. MicroSD yuvasının olması ile bu bellek 16 GB’a kadar çıkabiliyor. 5 inç genişliğinde Full HD çözünürlüğünde Triluminos ekrana sahip olan Xperia i1, 3000 mAh batarya gücünü de bünyesinde barındırması bekleniyor.

Xperia-i1

Xperia Hanomi aslında Xperia i1 olarak tanımlanıyor. 8.3 kasa kalınlığı ile ince bir görünüme sahip olan Xperia i1 akıllı telefonu IPX5/7 sertifası ile suya ve toza dayanıklı bir şekilde karşımıza çıkacak. Yazılım desteğini Android 4.2.2 işletim sisteminden alacak olan cihaz, Sony‘nin güncellenen arayüzü ile karşımıza gelmesi yine beklentiler arasına girmiş durumda. Aynı zamanda NFC, Wi-Fi ve MHL özellikleri de unutulmamış cihazda. Sınıfında batarya, işlemci performansı ve güçlü kamera detayları ile liderlik yarışında iddialı modellerden biri olması bekleniyor bu yeni Sony cihazı.

Yukarıda da sizlere bahsettiğimiz gibi Xperia Hanomi yani Xperia i1 akıllı telefon’un en belirgin özelliği kamera. Bu özellik ile ön plana çıkan model yakın bir zamanda bizlerle buluşacak. İnternete sızan bilgilere bakıldığında Xperia i1′in 1/2.3 inç genişliğinde Exmor RS sensörlü 20.7 MP çözünürlüğünde arka kamerası bulunacak. Cihazın ön yüzeyinde ise Exmor RS sensörlü ikinci kamera da bulunuyor. Sony G lens sayesinde yüksek video kaydı ve fotoğraf çekimi elde edilebiliyor. Sony’nin yeni akıllı telefonu Xperia i1′i Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikle resmiyete kavuşması beklenmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting