Sony Xperia E 159€ ‘ dan Satışta

7 Aralık tarihinde sizlerle paylaşmış olduğumuz haberde Sony Xperia E ‘ nin geleceğini söylemiştik. Bugün ise Sony Xperia E akıllı telefonundan bir haber var. Xperia E ile çift sim kart destekli Xperia E Dual’ın Almanya satış fiyatları bugün gün yüzüne çıktı. Sony , Almanya cephesinden yapılan açıklamada Xperia E, 159 Euro fiyat etiketiyle satılırken Xperia E Dual’ın fiyatı, 10 Euro daha pahalı olacağı belirtildi. Sony’nin alt segmentte konumlandırdığı yeni akıllı telefonların fiyatları güncel kurlarla sırasıyla 367 TL ve 390 TL’ye denk geliyor.

Cihazın genel özelliklerini daha öncede sizlerle paylaşmıştık. Cihaz 1 GHz hızında Cortex-A5 işlemci, 512MB RAM bellek, 4GB dahili depolama alanı bulunuyor. 32GB kadar microSD kart desteği takabiliyorsunuz. Sony Xperia E dual çift sim kartlı cep telefonu Android işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve 530 saat bekleme süresi sunarken 6 saat kadar konuşma süresi vaat ediyor.

Xperia E’nin Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü şekilde; Xperia E Dual’ın ise Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi yüklü olarak satışa çıkacağı konuşuluyor. Ancak Xperia E Dual, merak edenler için daha sonra Jelly Bean güncellemesine kavuşacak. Sony tarafından net bir çıkış tarihi verilmese de akıllı telefonlar, herhangi bir aksilik yaşanmazsa 2013 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting