Sony Xperia TL geliyor

Sony‘nin Xperia telefon tanıtımlarını bıkmadan usanmadan paylaşmaya devam ediyorum. Bu sefer ki tanıtımımız Xperia TL adlı Sony’nin  yeni akıllı telefonu. Xperia serileri akıllı telefon pazarında her ne kadar Apple ve Samsung’un arkasında kalsa da sessiz ve sinsice ilerlemeye devam ediyor.

Akıllı telefon pazarında şu anda tüketiciler için seçim biraz zorlaşacak gibi. Çünkü çıkan yeni akıllı telefonlar o kadar şahane ve birbirinden müthiş özellikleri ile geliyor ki hangisini alacağımıza karar veremiyoruz. Aslında çeşitli üreticiler tarafından piyasaya sürülen yeni cihazlar teknolojinin ne kadar geliştiğini ve neler yapabileceğini bizlere gösteriyor.

Sony’nin daha önce tanıtmış olduğu Xperia T ‘nin yeni üst modeli olarak adlandırdığı Xperia TL ‘ yi bugün itibari ile resmi sitesinden tanıttı. Xperia TL ‘ nin özelliklerini kısaca sizler için inceledik ;

Sony Xperia TL ‘ nin arka yüzünde 14 megapiksel LED flaş ve Exmor R sensörü bulunmakta. 16x dijital zoom ve 1080p Full HD video kaydı yapabileceğiz. Xperia TL, Galaxy S III ‘ de kullanılan Exynos işlemciden daha güçlü olarak geliyor. Snapdragon S4 Pro 1,5 GHz işlemci ve 2 megapiksel ön kameraya sahip olarak ortaya çıkıyor. 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı bulunmakta. Sony Xperia TL ‘ nin 7,8 mm boyutlarında olacağı da duyuruldu. Oldukça ince bir görüntü çizen telefon diğer akıllı telefonları aşağıya indirecek özelliklerde. Ağırlığı ise 125 gram. Telefona baktığımızda bu derece özellikleri bu küçük telefon mu barındırıyor diyebilirsiniz ancak telefonu Sony’nin, son teknoloji harikası olarak lanse ettiğini söyleyebiliriz.

Kısacası Xperia TL ‘nin özellikleri şu şekilde ;

  • Mobil Bravia motoru ile 720x 1080 çözünürlükte 4,6 inç “HD Reality Display”
  • 13-megapiksel arka kamera
  • PlayStation sertifikalı
  • NFC
  • 1.5GHz çift çekirdekli işlemci
  • Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi alacak. Şuanda Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich ile satışa çıkacak.
  • Bluetooth 4.0 ve microSD yuvaları da mevcut halde.

Sony son telefonu ile yine göz dolduracak gibi. Bakalım neler yaşanacak akıllı telefon pazarında. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting