Sony Xperia Z Büyüyor!

Sony, 2013 yılına çok güzel bir başlangıç yapmıştı. Hatırlayacaksınız ilk suya ve toza dayanıklı akıllı telefon ve tablet üreten şirkettir kendileri. Xperia Z ile bir devrim yarattılar neredeyse. Akıllı telefon sektöründe de inanılmaz bir ivme yakalamıştı çıkarttığı Xperia Z modeli ile. İlk olarak CES 2013 fuarında Xperia Z akıllı telefonu çıkarttı ve ardından ise Xperia Tablet Z ‘yi çıkartarak çok mükemmel bir başarı yakalamışlardı. Daha sonraları ise birbirinden farklı Xperia modelleri ile karşımıza çıkmışlardı. Şimdi ise Xperia Z’nin büyük versiyonu tanıtılacağı ve piyasaya çıkacağı iddiaları gündemde.

Aslında teknoloji devi Sony’den bu sızıntılar ortaya çıkmıştı bir süre önce. Şimdi ise netleşti diyebiliriz. Sony’nin dev ekranlı bir Xperia Z modeli için çalıştığı haberleri bloglarda yayınlanırken yalanlanmıştı. Sony Xperia Z Ultra olarak adlandırılacağı söylenen cihaza ait görüntü yok ancak bir basın daveti için hazırlanan görselde Xperia Z Ultra doğrulandı.

Xperia Blog tarafından paylaşılmış olan görselde 4 Temmuz saat 09:30’da Paris’te özel bir etkinlik düzenleneceği görülmekte. Yan tarafı görünen bir cihaz da yer alan görselde ki modelin 6.44inçlik Xperia Z Ultra olduğu iddia ediliyor.

sony-xperi-z-ultra

Cihaz hakkında bugüne kadar bir takım özellikler de ortaya çıkmıştı. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise 6.5 mm incelik olması. Eğer doğru çıkarsa bu ürün bugüne kadarki en ince ve en büyük ekranlı model olarak tarihe geçecek. Cihazın teknik ayrıntıları ise şöyle sıralanmakta ; Qualcomm Snapdragon 800 işlemci ve 2GB RAM’in bulunacağı 16GB dahili hafızanın yanı sıra microSD kart yuvası, önde ve arkada ses çıkışı, 8 megapiksel ana kamera ve 2.2 megapiksel ön kamera, Android 4.2 işletim sistemi gibi özellikler yer alıyor.

xperia-z-ultra

Cihaz henüz resmileşmedi. Sony Temmuz ayında bir etkinlik yapacağı duyurusunu da geçtiğimiz gün size haber olarak aktarmıştık. Bakalım o etkinlikte neler olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting