Sony Xperia Z Online Siparişe Açıldı

İlk olarak 2013 CES fuarında tanıtılan Sony‘nin son amiral gemisi Xperia Z, bugünden itibaren online siparişe açılmış durumda. CES 2013 ‘ de tüm ödülleri toplayan süper akıllı telefon’un satış fiyatına gelecek olursak cep yakacak cinsten. Türkiye’de 1900 ile 2300 arası fiyata satışa sunulması bekleniyor bu telefonun.

2013 yılının en iddialı akıllı telefonlarından olan Sony Xperia Z Türkiye‘ye giriş yaptığını söyleyebiliriz. Sony’nin yeni süper akıllı telefonu değişik kanallar üzerinden sipariş artık verilebiliyor. Cihazın fiyatı dediğimiz gibi 1926 ile 2300 TL arasında değişecek.

Peki Xperia Z Türkiye üzerinden nasıl sipariş verebileceğiz?

Xperia Z şu anda akakce.com ve benzeri fiyat karşılaştırma sitelerine eklenmiş durumda. Online satış platformları üzerinden de sipariş geçilebiliyor bu akıllı telefon için.

sony-xperia-z

Türkiye’de ilk olarak Avea’da bu telefonu görebileceğiz. Sabah gazetesinin haberinde “Avea, Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z’yi çok yakında Avea İletişim Merkezlerinde satışa sunmak için Mobile World Congress 2013‘te düğmeye bastığını” söylüyor.

Xperia Z‘nin Teknik özelliklerine tekrardan bakacak olursak

  • Mobile BRAVIA® Engine 2’ye sahip 5″ 1080 x 1920p Full HD Reality Display ekran
  • En net fotoğraf ve videoları zorlanmadan bütün şartlarda yakalayabilen Exmor RS, HDR video, Superior Auto ve Noise Reduction’a sahip 13MP hızlı çekim özellikli kamera
  • Dayanıklı cam ekran; toz tutmaz ve su geçirmez (IP55 & IP57)
  • 2GB RAM’a sahip 1.5 GHz asenkron dört-çekirdekli Snapdragon S4 işlemci
  • Pilin STAMINA modu ile 4 kat arttırılmış bekleme süresi

Xperia Z Türkiye’de bir süre sonra tam olarak satışa çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting