• Ana Safya
  • Telefon
  • Sony’den Akıllı Telefonlarda Yüksek Görüntü Kalitesi İçin Yeni Cihaz

Sony’den Akıllı Telefonlarda Yüksek Görüntü Kalitesi İçin Yeni Cihaz

Tüm dünya genelinde akıllı telefon teknolojisi anlamında yaşanmakta olan gelişmeler ve yenilikler insanlara oldukça büyük ve keyifli bir kullanım deneyimi yaşatmaktadır. Günümüzde teknoloji çok daha üst noktalara taşıyan yeni nesil akıllı telefon teknoloji piyasası içerisinde her daim en üst noktada yer almakta olan Sony firması geliştirdiği ürünler ile yeni nesil akıllı cep telefonu teknolojisine yön vermektedir.

Bu noktada yeni nesil akıllı cep telefonları üzerinde yer alan üst teknoloji ürünü kameralar ile çok daha net fotoğraflar çekilebilse de hiçbir zaman DSLR gibi yüksek teknolojide olan fotoğraf makineleri gibi çok daha net bir görüntü verememektedir. Bu sorun üzerine odaklanan Sony firması yeni nesil akıllı cep telefon modelleri üzerinde çok daha yüksek bir kalitede fotoğraf çekimi sağlayabilmek amacı ile yeni nesil akıllı telefon modelleri üzerinde yer almakta olan kameraları fotoğraf makinesine çevirmek için atılımlarına başladı.

xperia-honami-görsel

Sony firması tarafından, yeni nesil akıllı telefon modellerini fotoğraf makinesine dönüştürecek, takılır/çıkarılabilir yeni lensler tasarlıyor. Akıllı telefon lensleri sayesinde, Sony firmasını geliştirdiği, yeni nesil akıllı telefon modellerini, yüksek kapasiteli dijital fotoğraf makinesine dönüşecek.

Kendi pili, SD kart yuvası, tripod bağlantısı, güç düğmeleri ve mikrofonu bulunacak olan hepsi bir arada lenslerin ayrıca, pil durumunu belli eden ışıklı bir göstergesi de var. DSC-QX100 modelinde 20 Megapiksel çözünürlüğünde bir sensör yer alıyor. Ayrıca lensin üzerinde zoom derecesini ayarlamak için kontrol düğmeleri, netlik ayarı gibi kontroller de yer alıyor. DSC-QX10 ise, 18 megapiksellik bir sensöre sahip olarak gelecek. Sony’nin iki lensi de, 4 Eylül’de tanıtması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting