ve Motorola Moto X Resmen Kesinleşti

Uzun zamandır beklenen cihaz, sonunda resmileşti. Dünya genelinde ki akıllı telefon teknoloji hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bir çok firma bu sektöre yatırım yapmış durumda. Ancak sağlam ve eski şirketlerin tutunmasını göz ardı edemeyiz. Sektöre yeni gelenler ise başarılı olamıyorlar. Bir süredir gündemi meşgul eden Motorola ve Google iş birliği ile gelecek cihaz sonunda resmileşti. Gün itibariyle resmileşen telefona ait detaylar haberimizde yer alıyor.

Dünyanın en büyük arama motoru olan ve mobil işletim dünyasının lider ismi olarak lanse edilen Google, Motorolayı satın aldıktan sonra sektörde oldukça iddialı işler yapmaya başladı. Google tarafından satın alındıktan sonra sessizliğini bozan Motorola, Moto X olarak isimlendirdiği yeni akıllısının tanıtımını gün itibariyle gerçekleştirdi.

Moto X’in genel özelliklerine bir göz atmak gerekirse donanım seviyesi ile birlikte en uç noktaya konumlandırılacak. Bunların yanı sıra 4.7 inç genişliğindeki 720p çözünürlüklü PenTille olmayan AMOLED ekran üzerinde ile gelecek cihaz bu ekranda 316 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak. Gücünü ise Android 4.2.2 işletim sisteminden sağlayacak olan Motorola Moto X, sekiz çekirdekli olan donanımsal olarak ise X8 Mobil İşlem Sistemi adını alan 1.7 GHz saat hızında çalışan çift Krait çekirdeği ve 2 Gigabayt kapasitesindeki RAM bellek ile birlikte anılmakta.

moto-x

Cihazın kamera özelliğine gelecek olursa arka kamera 10MP çözünürlüğündeki Clear Pixel, ön kamera ise 2 Megapiksel çözünürlüğünde olacak. Yine her telefonda olduğu gibi 16 GB yada 32 GB kapasiteli olarak kullanıcıların seçme hakkının verileceği cihazda Wifi, Bluetooth 4.0 ve GPS gibi bağlantı seçenekleri de mevcut olarak geliyor.

moto-x

Cihaz, diğerlerinden farklı şekilde geliyor. Cihazda kullanılacak olan X8 Mobil İşletim Sistemi teknolojisindeki iki çekirdek sistemin yükü için çalışacak iken 4 çekirdek Adreno 320 grafik birimine destek olacak. Son 2 çekirdek ise sürekli mikrofonun açık kalması ve verinin işlenmesi için kullanılacak. Bu teknoloji sayesinde batarya olumsuz olarak güç tüketimi bakımdan etkilenmeyecek ve bu sayede herhangi bir tuşa basmadan cihaza sesli komut verebileceksiniz.

Cihaz gerçekten müthiş bir şey. Motorola X Türkiye‘ye ne zaman gelir bu tartışılır ancak fiyatı konusunda da net bir bilgimiz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting