Bodrum’da Tatil Yapmanın Keyfi Bambaşka

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum, tarih boyunca sayısız ulusa ev sahipliği yapmış bir kenttir. Halikarnassos adı ile antik çağlarda anılan Bodrum, daha o zamanlarda güzelliği ile Antik coğrafyada ün yapmış bir kenttir.

Günümüzde de gerek yaz ve deniz turizmi gerekse de kültür turizmi açısından oldukça önemli bir kent konumunda olan Bodrum’da, aklınıza gelebilecek her türlü turizm olanağı bulunmaktadır. Mükemmel denizi ve plajları ile dünyadaki en ünlü turizm merkezlerini aratmayan Bodrum tatil severler için mükemmel bir merkez konumundadır. Bodrum merkezin yanı sıra Bodrum’a bağlı birçok belde ve köy de gerek deniz gerekse de kültür turizmi bakımından yerli yabancı birçok turisti ağırlamaktadır.

bodrum-tatil-resim-25-ucuz-tatil-zamani

Halikarnass’ın Gümüşlük isimli beldesi, özellikle sessiz ve sakin bir şekilde tatilini geçirmek isteyen yerli yabancı turistlerin akınına uğruyor. Özellikle sürekli esintili havası, yazın sıcağından bunalanlar için ilaç gibi geliyor. Beldenin tıpkı merkez gibi tarihi bir yerleşim alanı olduğunu da belirtelim. Myndos adı ile antik dönemlerde bilinen bu beldede, kazı çalışmaları yerlilerce Tavşan Adası olarak bilinen adada devam etmektedir. Plaja 100 metre uzaklıkta bulunan adaya yürüyerek geçmek mümkündür.

Bunun yanı sıra genel olarak bütün Bodrum’da bütün doğa sporları yapılabilmektedir. Yamaç paraşütü, cross, ATV ile safari, aklınıza gelebilecek bütün su sporları ve dalış sporu yapılmaktadır. Ayrıca Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi görülmeye değer bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting