Güneydoğu Anadolu Bölgesi Seyahati İçin Tüyolar

Ülkemizin en güzel doğal harikalarının yer aldığı ve kültürel açıdan hayli zengin olan ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesini seyahat ederken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar kişinin Güneydoğu Anadolu gezisinin en güzel şekilde, en iyi şekilde ve dolu dolu geçmesine büyük ölçüde olanak sağlayacaktır.

2

Güneydoğu Anadolu bölgesini klasik güzergahların dışına çıkarken kişinin yinede kontrollü olması gerekmektedir. Ancak yinede klasik güzergahlar üzerinde herhangi bir güvenlik sorunları yaşanmamaktadır.

Ancak yinede emniyet güçlerinin yönlendirmelerine dikkat etmekte ve göz önünde bulundurmakta büyük fayda vardır. Güneydoğu Anadolu bölgesinde bazı yollar güvenlik nedeni ile saat üçten ve dörtten sonra kapatılabilmektedir. Klasik güzergahın dışına çıkan kişinin bu yolları çok iyi bilmesi gerekmektedir. Çünkü bu noktalara girildiği takdirde orada kalma mecburiyeti oluşmaktadır.

Genelde kırsal bölgeye girmemek gerekmekte, dağlık bölgelerdeki köylere girmemek gerekmekte ve sınır köylerinden bir miktar uzak durmak gerekmektedir. Bu noktada özellikle bireysel olarak tüm Güneydoğu Anadolu bölgesini bireysel olarak seyahat ediliyor ise bu bölgelerden özellikle uzak durulması gerekmektedir.

Güneydoğu Anadolu bölgesine seyahate giden bayanların özellikle Urfa ve Diyarbakır gibi iki ilde bayanların kolsuz bluz giymemeleri, şort giymemeleri ve vücutlarını ortaya çıkaracak kıyafetlerden uzak durmaları mutlak suret ile önerilmektedir. Bu bölge içerisinde seyahat esnasında asfalt yolların haricinde bazı toprak ve stabilize yollara da girilmektedir. Bu noktada tercih edilecek bir spor ayakkabı oldukça ideal bir tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting