Otel Rezervasyonları

Otel rezervasyonlarının en önemli işlevi, konuğun işletmeye gelmeden önceki bir zamanda konaklamaya uygun odaların konuklar için ayrılması ve konuğun beklenmesidir. Otelin kullandığı otel rezervasyonu sisteminde otel rezervasyonu bölümü için hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, amaç ileriye dönük olarak hatasız ve verimli bir biçimde oda satışlarının gerçekleştirilmesi ve taleplerin hiçbir sıkışıklığa yer bırakmayacak şekilde düzenlenmesidir. Otel rezervasyonlarının belirlenme ve düzenleme biçimleri farklı olmakla beraber son yıllarda özellikle bilgisayar işletme sistemlerinin gelişimine paralel olarak otel rezervasyonları daha akışkan bir şekilde gerçekleşmeye başlamıştır.

Geçmiş dönemde otel rezervasyonlarını kayıt eden görevli sadece kayıt anında otelin ulaşabildiği verileriyle yetinirken günümüzde bilgisayar üzerinden konuğun isteklerine en uygun olan oda daha sonrasında bilgisayar tarafından bloke edilmekte ve herhangi bir hataya yer bırakılmamaktadır.

 Otel Rezervasyonlarını Yaptırırken…

 Konaklama işletmelerindeki büyük rekabet dikkate alındığında iyi işleyen bir otel rezervasyon sisteminin önemi ortadadır. Otelde gelirlerinin bir kısmı oda satışlarından elde edilir. Rezervasyon yaptıran konuklar otele geldiklerinde boş oda bulamazlarsa, bir daha ki sefere aynı otele gelmeyi düşünmezler. Bu aynı zamanda sadece o konuğun gelmemesinden öte daha büyük bir kayıptır.

Otel işletmelerinde uygulanan iyi bir rezervasyon sistemi otelin doluluk oranını arttırır. Bu aynı zamanda otelin gelirlerinin artması demektir. Her otel işletmesinin kendine özgü değişik metotları vardır. Rezervasyon tekniklerinin farklılık gösterse de işin amacı özünde aynıdır. Otelin maksimum doluluk oranın ulaştırmak aynı zamanda konukların ihtiyaçlarını da en iyi en hızlı şekilde karşılamaktır.

Setur dünyanın her yerine otel rezervasyonu yapabilmektedir. Sitede belirtilmemiş şehirlere rezervasyon yapmak için, müşteri temsilcilerimizi arayabilir veya iletişim formunu doldurabilirsiniz. Size rezervasyonla ilgili bilgiler gönderilecektir. Ayrıntılı bilgi için http://www.setur.com.tr/otel/  adresini ziyaret etmeniz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting