Thy Uçak Bileti ile Tarihte Yolculuk

Tarihi yerleri gezip görmeyi seven biri olarak sık sık uçak biletine ihtiyacım oluyor. Kimi zaman otobüs seyahatini tercih ediyorum ancak uzun mesafelerde çok yorucu olabiliyor. Bu da benim gezi performansımı etkileyebiliyor. Ucuz Thy Uçak Bileti bulduğumda çok uygun fiyatlara seyahat edebiliyorum.

Alobilethatti.com’dan tüm firmaların bilet fiyatlarını kıyaslayıp Ankara İstanbul uçak bileti satın aldım. İstanbul ‘a gitmeden önce İstanbul’da gezeceğim tarihi yerlerin listesini yaptım. Gezeceğim yerlerin başında Topkapı Sarayı geliyordu. Daha sonra Gülhane Parkı, Ayasofya Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet camii, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Kapalı Çarşı, Kız Kulesi ve daha birçok yer. İstanbul faklı kültürleri barındırmış, her milletten insanın birlik beraberlik içinde yaşadığı bir geçmişe sahiptir. Bu tarihsel dokunun içinde farklı tarihi miraslarla karşılaşabilirsiniz. Gezerken iki farklı kilise gördüm ve onları da gezdim. Onlarda biri çok eski bir kilise olan Aya İrini kilisesiydi. Diğer eski ve görkemli kilise ise St. Antuan Katolik Kilisesi’ydi. Her dinden insanın yaşamış olduğu bir kent İstanbul. Ve eşsiz boğaz manzarası tüm dünyanın hayran olduğu manzaralardan biridir.

alo-bilet-hatti

Dolu dolu geçen İstanbul gezimin bitiminde yavru vatan Kıbrıs’a geçmeye karar verdim. Alobilethatti.com sitesinden İstanbul Kıbrıs uçak bileti satın aldım. Birçok şehre otobüs yolculuğundan daha ucuz olan İstanbul Kıbrıs uçak bileti ile Kıbrıs’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezme fırsatı buldum. Mavi köşk, Girne, Lefkoşa, Magusa Limanı gezdiğim yerler arasındaydı. Tarihi bir yer olan manzarası ile ünlü: Bellapais Manastırı dikkatimi çok çekmişti. Etkileyici bir manzaraya sahipti. Magosa’da bulunan Salamis Harabeleri ve Plajı, Namık Kemal Zindanı, Lala Mustafa Paşa Camii (eski katedral)ni gezme fırsatı buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting