Twitter’da Beni Kim Engellemiş Öğrenme

Posted on

Twitter, şuanda dünyanın en çok kullanılan sosyal ağ platformlarından. Ünlü ünsüz herkes burada paylaşımlarda bulunur ve kendi dünyasında paylaşımlar sunulur. Milyonlarca kullanıcı bulunan mini blog Twitter, her geçtiğimiz saniye yeni güncellemeler ve yeni bir şeyler ile kendini güncellemekte. Facebook’ta yapılan güncellemeler her ne kadar kullanıcıların canını sıksa da Twitter için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Twitter, sosyal medya platformları arasında en iyi geliştirici ünvanına sahip olmalı bence. Her geliştirmede kullanıcılar tarafından daha çok sevilme özelliğini taşıyan bu platformda sizi kimlerin engellediğini de öğrenebiliyorsunuz.

Twitter’da sizleri rahatsız eden kullanıcılara karşı engel koyma şansınız bulunuyor. Böylece sizleri rahatsız eden kullanıcıları engelleyerek paylaşımlarınızı görmesini engelleyebilirsiniz.

Twitter‘da kullanıcıyı engelleme hakkı herkesde bulunuyor. Bunu kolaylıkla yapabilme hakkına sizlerde sahipsiniz. Fakat sizi kimin engellediğini görme hakkı kısıtlı olarak verilmiştir. Twitter’da milyonlarca kullanıcı bulunduğu için Twitter’da Beni Kim Engellemiş sorusunun cevabı bulmak zorlaştırıyor.

Sizi Engellemiş olan kullanıcıları bulmak imkansızın imkansızı. Sizi engelleyenleri liste halinde görmek istemektesiniz değil mi? Ama buda mümkün değil malesef. Twitter’da beni engelleyeni nasıl görücez? peki. Ama şöylede bir ipucu verebiliriz sizlere. Sadece şüphelendiğiniz isimleri yazarak o kişinin sizi engelleyip engellemediğini görebileceksiniz. Hatta paylaşımlarını Tweetlerinide görme şansınız var.

Twitter’da Beni Kim Engellemiş?

Eğer Twitter’da sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcının profiline giriş yapıp ardından takip et butonuna tıklayınız. Daha sonra ise üst kısımda 2 adet uyarının yandığını göreceksiniz.

twitter-kim-engelleme

Keni Twitter profilinize girmiş olduğunuzda ”Takip Et” butonuna tıklayın. İlk olarak 1 numaralı fotoğraftaki uyarı çıkacaktır karşınıza ve ardından hemen 2 numaralı fotoğraftaki uyarı çıkacaktır. Bu uyarıları görüyor iseniz eğer Twitter kullanıcısı sizi engellemiş oluyor.

Twitter’da Engelleyen Kişinin Yazdıklarını Nasıl Okurum?

Sizi engellemiş olan Twitter kullanıcısının eğer hesabı korumalı değil ise Twitter hesabınızdan çıkış yaparak onun profiline girip Tweetlerini görme şansınız var.

Diğeri ise RSS ile çekmek oluyor. Şöyle ki Twitter hesabınızdan çıkış yapmadan okumak istemiyor iseniz.

https://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=engelleyenin kullanıcı adı

 

Twitterda engelleyen kişinin yazdıklarını öğrenme şansınız böylece oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir