Ülkedeki Bağzı Cahiller Yüzünden Yaşamama İsteği Yaratan Olaylar

Posted on

Başlık garip oldu biraz, ama ben bugün bu konuyu tartışmak istiyorum. Eğer sizinde bir iki kalem bir şeyler söylemeye niyetiniz var ise buyrun mutlaka yazın tartışalım. Ülkemizde oluşan kaos’da neler oluyor onları bir tartışalım. O kadar cahil var ki o kadarda kafasız o kadar da beyinsiz diye nitelendirebileceğim insanlar, bu insanlar ile yaşıyoruz işte. Güzel ülkemde böyle insanların yaşamaması gerekiyor ama onlarında birer can olduğunu unutuyorum bazen ben!.

İnsan kendini eğitmeli midir? Yoksa eğitim kendiliğinden mi yada aileden mi gelir? Ben bu iki akım arasında takılıp kalıyorum. İnsan bence kendini eğitmeli. Aile ne kadar eğitirse eğitsin senin yaşadıkların ve gördüklerin senin ilerleyen yaşında ki eğitimine katkı sağlayacaktır. Aile sadece bir piyondur bana kalırsa. Seni 5 yaşına kadar eğitir ondan sonra ki eğitim senin elindedir. Okuyup, öğrenmek ve bulunduğun ortam.

Aşık Veysel’in güzel bir sözü var. Cahil insan gül olsa da koklama diyor. Adam haklı değildirde nedir allasen bana söyleyin e be dostlar. Şimdi bu konudan girdim aşağıladım biraz insanları ama şu fotoğrafları görünce sizde hak vereceksiniz.

Siyaseti hiç sevmem nefret ederim ama ülkemizde o kadar yalancı sahtekar adamlar var ki hala onlara inanan insanların var olduğunu görmek beni sinirlendiriyor. Hep bundan sinirleniyorum işte!

twit-kurabiyetayip

10566681_548888651884271_201793092_n

Bu insan oğlu malesef Türkiye’de yaşıyor ve kafası kapalı olduğu için beynide kapanmış. Hakaret etmeyeyim diyorum ama gelinde görün işte!

– Nezaket tanrı vergisidir ama bilgi pazardan alınır. Arthur Hugh Clough

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir