Üniversite Kayıtları İçin Gerekli Evraklar

Posted on

Bu yılda Üniversiteye giren epey bir dostumuz var. Bizlerde bu sınava kadar ki yardımlarımızı buradan yazılar ile yaptık. Giriş bilgilerini açıkladık sonuçları açıkladık. Daha ne olsun. Şimdi ise Üniversiteye kayıt olacaklar için gerekli evrakları sizlere açıklayacağız. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar şimdi de kayıt telaşı içerisine girmiş bulunuyor. Kayıtlar için gerekli evraklar hakkında bilgi istenmiş olmasından dolayı sizlere üniversite kayıtları için gerekli belgeler hakkında bilgiler vermek istemekteyiz.

Bazı üniversiteler sizlere sunmuş olduğumuz belgelerin dışında ekstra belgelerde istiyor. Devir artık çok değişti. Eskiden istenilen belgeler son 2-3 yıldır istenmiyor. Hatta üstüne daha farklı belgeler isteniyor. Şehir değiştirmek zor olacağından tedbir almak adına kaydınızı yaptıracağınız üniversitenin resmi web sitesine girerek hangi evraklarım lazım olduğu konusunda detaylı bilgi edinmeniz gerekmektedir. Hepinize eğitim öğretim hayatında başarılar diliyoruz.

ygs-lys-tercih

Üniversite kaydı için gerekli evraklar

  • Mezun olunan okuldan alınacak diploma veya diplomaya denk olabilecek mezuniyet belgesi
  • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
  • 12 adet vesikalık fotoğraf
  • Katkı paylarını ödediğinize dair banka dekontu

İstenen evraklar bu şekilde yer alıyor. Ama sizler işi daha da garantiye almanız gerekiyor. Çünkü il dışında okuyacaklar için gel-git durumu olmaması açısından iyi bir yöntem. Aksi halde yanlış belgeleri yanınıza alır iseniz gelip gitme durumunuz olabilir. Elimize geçen bilgiler bu şekilde. İlerleyen günlerde değişiklikler olursa sizlere bilgilendirmekten şeref duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir