Bayilik&Franchising için Dahice Fikirler

ek iş ile ek gelir elde edilebildiğini biliyoruz. Ek işler genelde boş zamanını değerlendirmek isteyen kişilere hitap ediyor. Çünkü yapılan iş ayrılan zaman pek fazla değil. Elde edilen gelirde çalışma zamanına paralellik gösteriyor.

Bu iş imkanlarını daha profesyonel yürütmek isteyenler ise gerekli sermayelerle bayilik ve franchising iş kollarına atılım yapıyorlar. Dikkat ettiyseniz bayilik ve franchising konusunu birbirinden ayırdım. Burada bir fark söz konusu. Gelin bu farklardan bahsedelim biraz.

Bayilik dediğimiz zaman bir markanın ya da markaya ait ürünün üretim basamağı dahil satışının bize ait olduğu sistemdir. Esnek olması avantaj olabilir ancak hizmet ve satış basamağında sizin becerileriniz önemli.
Franchising ise bir ürünü üretimden, satışın yapıldığı ya da hizmetin verildiği noktanın dizayn şekline, promosyon ürünlerinden personel giyimine kadar ana firmaya bağımlı olunan sistemdir. Yani bir sistemi kopyalayıp işletmeye dayanır. Nereye giderseniz gidin hep aynı dizayn ve hizmetle karşılaşırsınız franchisingde.

Farkları hakkında kısaca bilgi verdik. Bayilik kısmen bilinen bir sistem. O yüzden biraz franchising olayından bahsetmek istiyorum.
Amacınız franchising sistemini uygulamaksa bu konuda da bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Şöyle ki ; ünlü bir markanın franchisee isiniz. Hizmet sunduğunuz mekan tamamen ana merkezin belirlediği standartlar çerçevesinde şekillenecek ve dizayn edilecektir. Buna çalıştırdığınız personel, mesai saatleri dahildir. Bu yüzden kişisel zevklere pek uygun olmayabilir. Ayrıca merkez bayi tarafından belirlenen sıkı şartlara da uymak zorunluluğu getirir franchising. Bunun yanında avantajlardan da bahsedelim. Bilinen bir marka üzerinden satış yaptığınız için reklam için sıfırdan başlamayacaksınız. Çalışan ve işleyen bir sistemin kopyasını aldığınız için neler yapacağınız hakkında bilgi sahibi olacaksınız ve gelecekte işinizin nasıl şekilleneceğini bileceksiniz. Kâr zarar oranını bildiğiniz için de sistemi sağlıklı bir biçimde kullanabileceksiniz.
Aslında bildiklerimiz bundan ibaret değil. Daha fazlası da var. Peki ben bunları nereden mi öğrendim ?
Dahicefikirler.com ile. Bayilik ve franchising hakkında daha bilmediğiniz çoğu ipucunu, avantajları, dezavantajları öğrenmek için ve bayilik veren firmaları bulmak için dahicefikirler.com ‘u ziyaret edin. Memnun kalacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting