E-Ticaret ve Ukash Kart

Bir e ticaret sitesinin sahip olması gereken en önemli özellik güvenli olmasıdır. Çünkü e ticaret sitesine kredi kartı bilgilerimizi gireriz ve limitimizi adeta onlara emanet etmiş oluruz. Bir müşteri gözüyle bir e ticaret sitesinin güvenli olmasını nasıl anlayabiliriz derseniz cevabımız basit. O e ticaret sitesinin ukash kart uyumluluğu var mı ona bakarız.

Pekala, ukash kart tam olarak nedir?

Ukash kart bir çeşit sanal kredi kartıdır. Bu sanal kredi kartı normal kredi kartlarından daha değişik bir mantıkla çalışır. Bu kredi kartının limitini kullanıcı belirler ve teknik olarak da normal kredi kartından daha güvenlidir.

Bunu size bir örnekle açıklayalım. Mesela bir internet sitesinden alış veriş yapacaksınız. Alacağınız ürün 5 lira olsun, sizin kredi kartı limitiniz ise 3 500 lira. Eğer bu sırada bir hack yerseniz ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz ve bu size en az 3 500 liralık zarara sebep olabilir ancak ukash kart kullanıcısıysanız bu internet korsanlığı size 5 liraya mal olur. Riskinizi bu derece azaltabilirsiniz.

Bir e ticaret sitesi ayrıca güven veren çok şık bir görselliğe de sahip olması gerekir. Bu görüntü şıklığı, zarifliği ve itibar belirtmelidir. Çünkü müşterilerin görsel algısına hitap etmeyen bir e ticaret sitesi güvenli sayılmaz, isterse dünya da ki tüm teknik siber korumaları sağlasa bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting