GOOGLE SERVİSLERİ İLE ZİYARETÇİLERİNİZİ TANIYIN

İnternet sektörüne girdiği günden beri yükselerek kendini sektörün bir numarası haline gelen Google, günümüzün internet dünyasının tek kelime ile “patronu” konumundadır. Google arama motoru internet sitelerinin öncelikli haline gelerek, yapılan arama sonuçlarına yoğunlaşılarak başarıya ulaşılmasını gerekli kılmaktadır. Bu nedenle internet kullanıcılarına sağlanan google servisleri de, site sahiplerinin istatistiksel verileri analiz edebilmesi ve elde ettiği sonuçlara göre site yapısını gözden geçirmesini sağlamaktadır.

 En çok kullanılan Google servisleri nelerdir?

            Google servisleri arasından en çok kullanılan ve seo açısından da çok değerli bilgilere ulaşılmasına olanak tanıyan Google Analytics, site sahiplerine ziyaretçileri hakkında ihtiyacı olan tüm bilgileri sağlamaktadır. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların sayısının tam olarak belirlenmesini sağlayan Google Analytics, ayrıca Google üzerinden yapılan aramalarla siteye gelen ziyaretçilerin kullandığı kelimeler hakkında da bilgi vermesi açısından önemli google servisleri arasındadır. Hangi anahtar kelimeleri yazarak kişinin sitesine erişim sağlandığının anlaşılması, kişinin Google servisleri ile elde ettiği bu bilgileri doğru şekilde yorumlaması ve hedef kitle üzerine yoğunlaşabilmesine olanak tanır. Site ziyaretçilerinin ilgili sitede ne kadar süre boyunca vakit geçirdiği ve hangi sayfaları ziyaret ettiği gibi bilgileri de sunan Google Analytics, Google servisleri arasında site sahiplerine sağladığı büyük avantaj nedeniyle son derece önemlidir.

            Seo çalışmaları açısından da önemi büyük olan Google servisleri, ziyaretçi sayısının artması için yoğunlaşılması gereken anahtar kelime gruplarının belirlenmesine olanak tanır. Site ziyaretçilerinin genel eğilimlerinin belirlenmesini sağlayan Google servisleri, sitenin trafiğini arttırmak için nasıl bir strateji belirlenmesi gerektiğinin anlaşılmasını ve yoğunlaşılması gereken noktaların işaretlenmesini sağlar. http://www.kingseo.com/kategori/google-servisleri-2/ adresimizde Google Analytics ve diğer Google hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, bu hizmetleri siteniz için nasıl bir avantaja dönüştüreceğinizi öğrenebilirsiniz.

1 yorum

  1. Turkuz dedi ki:

    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting