Google’da Yükselmek İçin Gerekenler

Google’da yükselmek yani ilk sıralarda yer almak isteyenler bu makalemiz sizleri ilgilendiriyor. Çünkü benim denediğim yöntemlerde sizler için fayda edecektir. Bir veya birden fazla web siteniz var ve bunların Google’da üst sıralarda yer almasını istiyorsunuz. Bir çok kişi bu işi para ile yaptırıyor. Bazıları başarısız oluyor bazıları başarılı. Ama uzun vadede tutunmak pekte kolay değil. Çünkü Google’ın ne yaptığını anlamak zor malesef. Her hafta güncelleme yapması webmasterları ve site sahiplerini çileden çıkartıyor. Web spam olayının önüne geçmek için yapılan bu güncellemeler aslında kurunun yanında yaşında yanmasına sebep oluyor. Bizlerde siz web sitesi sahipleri için güncellemelerden en az hasarı almanız ve Google‘da üst sıralara çıkmanız için güzel bir liste hazırladık.

Webmaster forumlarında bir çok kişi Google’da yükselmek adına bu işi paralı şekilde yapıyor. Ya parası olmayanlar için ne yapılmalı ? Bu iş gerçekten zor. Ancak kendi deneyimlerim ile hiç para vermeden ( ufak miktarlar ) bu işi başara bilirsiniz aslında. Google’da üst sıraya çıkmak SEO değildir. Bu yanlış bilinen gerçeklerden bazıları. SEO denilen olay sitenin alt yapısı uygulanan metodlar ve yapılan yanlışları düzeltmek adına yapılan işlemlerdir. Yanlış bilinenlerden dolayı web sitesi sahipleri malesef zarar görmekte. Uygulanan yöntemler ile bir çok kişinin web sitesi malesef hazin son ile Google’da spam’a giriyor.

Forumlarda sunulan SEO paketlerinin içeriğine bakmanız gerekiyor. Eğer bir iş yaptırdı iseniz sonucunun raporunu da en ince ayrıntısına kadar almalısınız. Aksi halde paranız yanacaktır. Bilinen bir gerçek var ki o da bu paketlerin %70’nin işe yaramadığı. Kanıtlanmıştır. En çok girilen webmaster forumlarından olan R10’da bile böyle paketlerin işe yaramadığı mevcuttur. Daha fazla sitenize zarar vermektedir. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekmektedir. İşi uzmanına vermeniz gerekiyor. İşini sağlıklı bir şekilde yapan kişiler mevcut.

Google’da yükselmek SEO değildir. Bunu bir kafanıza yerleştirmeniz gerekiyor. SEO denilen şey üst sıralara çıkmak olsaydı herkes SEO’cu olur ve herkes bu işten ekmek yerdi. Ama öyle değil. Yapılan işlemler çok önemlidir. Şimdi sizlere bir kaç taktik vermek istiyorum. Benimde bazı kelimelerde çıktığımı muhakkak görmüşsünüzdür. Şuanda kaliteli bir blog olduğunu söyleyebilirim.

Wiki yazılarını asla ve asla almamanız gerekiyor. Bu birinci kuralımız. Sözde! SEO’cuların sunduğu WİKİ paketleri malesef sitelerimize zarar vermektedir. Zamanında bende çok yüklendim WİKİ‘lere ancak hiç bir yararını göremedim!.

Yorum backlinklerin önemini daha öncede sizlere defalarca söylemiştim. Mutlaka WordPress alt yapısı kullanan yada yorum yerinde web sitesi yazan yere görünür veya görünmez site adresinizi yazın. İşe yaradığını mutlaka ama mutlaka göreceksiniz. Uzun vadede etkilimidir. Tabi ki değil. Ancak size zemin hazırlar! Bunu unutmamak gerekiyor.

Bloglara yorum atarken şu hususlara dikkat etmeniz gerekebilir. Çünkü yorum atacağınız sitenin sahipleri yorumunuzu onaylamayabilir. Haliyle sizde backlink alamazsınız ;

 • Yorumunuzun konu içeriğine uygun bir şekilde olmasına,
 • Yorumunuzun en az 5 kelimeden oluşmasına,
 • Yorum attığınız zaman sitenize ait link atmamanıza ( Reklam yapıyor diye silebilir )

Dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde yorum onaylanmaz.

Benim kullandığım bir başka yöntemlerden bir tanesi ise Blogspotlar. Bunlar Google’ın gözünde çok iyidir. Neden mi? Çünkü blogspot yani blogger’da açılan sayfalar Google’da bir adım öndedir. Google’ın alt yapısı olduğundan bloggerlara önem vermeniz gerekmektedir. Buna webmaster dilinde Paravan Bloglar denilmektedir. Paravan bloglarınızı beslerseniz, asıl sitenize bu paravan bloglardan link vererek iyi yerlere gelmenizi sağlayacaktır. Bu işleri de fazla kasmadan! yapmanızda fayda var. Aksi taktirde fazla şekilde yüklenirseniz Spam’a gidersiniz.

Ücretsiz backlink veren siteler’de bu işte ufakta olsa yarar sağlıyor. Örnek vereceğim sitelerden sizlerde backlink alabilirsiniz. ;

Ücretsiz Backlink Veren Siteler:

http://www.backlinkgenerator.net
http://www.imtalk.org/cmps_index.php?pageid=IMT-Website-Submitter ( Benim en çok kullandığım ve Alexa’da muhteşem etkisini gördüğüm backlink aracı. Sizlerde bunu denemelisiniz. Gözle görülür bir artışa tanıklık edebilirsiniz. )
http://www.multi-ping.com/free-backlinks.php
http://www.webmasterdeck.com/tools/wsbacklinker/
http://www.autobacklinks.co.cc/auto-back-links.html
http://marketingblogonline.com/autobacklinks/
http://users5.nofeehost.com/backlinkgenerator/

Not : Ücretsiz backlink programları ve Google’da yükselmek hiç bu kadar kolay olmamıştı gibi programlara asla kanmamalısınız. Sitenize zarar veriyor bunlar. Defalarca söyledim. Aşırı yüklenildiği için Google hemen sizide alaşağa ediyor.

PageRank Sitelerden Link Almak Yarar Sağlar mı?

Web işlerine yeni başlamış olanlar yada bu işin içerisinde olupta fazla bir şey bilmeyenlerin en çok merak ettiği sorudur. PR’li sitelerden link almak Google’da ne gibi yarar sağlar. Bir çok kişi bu tartışmayı yaşıyor aslında. Ama olaya şöyle bakmak gerekiyor. Google’ın PageRank olayını boşa çıkartmadığı. Tabi ki PageRanklı siteler değerlidir ve oralardan link almak hiç almamaktan yada değeri olmayan siteden link almaktan iyidir. Yani işin aslı Pagerank değeri siteniz yok ise Pagerank 5-6-7-8-9 sitelerden link almanız sakıncalıdır.

Pagerank daha çok tanıtım yazısı ve link satmak için web site sahiplerinin işine yarıyor.

Gel gelelim Tanıtım yazısı ve Link alımına.

Web sitenizin yükselmesi için belirlediğiniz bir kelimede daha da başarılı olmasını istiyor iseniz aşırıya kaçmadan link alımı gerçekleştirmelisiniz. Peki Link alacağım ancak kaliteli site olup olmadığını nasıl anlarım. Benim yöntemim şu şekilde. Bende ara sıra link alımı gerçekleştiriyorum. Öncelik tabi ki Pagerank. PR’li siteler önceliklidir link alacağınız sitelerde. Daha sonraki yönteminiz Ahrefs.com’dan siteyi analiz etmeniz. Ahrefs Domain puanına mutlaka bakmanız gerekiyor. 90 ve üzeri puana sahip ise mutlaka yarar sağlayacaktır. Gözünüz kapalı link alımı yada tanıtım yazısı alımı gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda da bahsetmiştik zaten. Ama son zamanlarda Link alımının bir fayda sağlayacağını düşünmemekteyim. Google’ın yaptığı güncellemeler bize bunu gösteriyor. En iyisi Tanıtım Yazısı’dır. Bunuda aşağıda size anlatacağız ;

Tanıtım Yazısı ise Google’ın gözüne daha bir hoş geliyor. Eğer tanıtım yazısı yada link alımı yapacak iseniz yukarıda da söylediğimiz gibi Pageranklı ve Ahrefs puanının 90 ve üzeri olmasına önem göstermelisiniz. Aynı zamanda benim blogumdan link ve tanıtım yazısı alanların yükseldiklerini de görebilirsiniz. Bir diğer sitem ise teknoloji haberleri kelimesinde yükselmeye çalıştığım adres. Kendime pay biçmekten ziyade sizlere yaptığım yöntemleri anlatmaktayım.

Yazımızı sonlandırırken bir kaç ipucu daha vermek istiyorum. My.opera.com adresine girip üye olduktan sonra blogs bölümünden sitenize link verebilirsiniz. O bölümde makaleler ekleyebiliyorsunuz. Paravan blog şeklinde kullanılır genellikle ama işinize yarayacaktır. Hemde çok.

pr

Ücretsiz PR9-PR8-PR7-PR6 sitelerden link almak isteyenlere’de bir kıyak geçmek istiyorum ;

PR 9 Do-Follow Backlink

1. Mozilla.Org adresinden link almak isteyenlere ;

 • Mozilla.Org’a üye olarak işe başlayabiliriz. Üye olurken gereken yerleri doldurunuz.
 • Sonra ise e-postanıza gelen doğrulama maili ile hesabınızı doğrulayın. Giriş yapın.
 • Biyografi bölümünde bağlantı ve keywords yeri var. Oraya kendi web adresinizi yazabilirsiniz.

2. Adobe.Com adresinden link almak isteyenlere ;

 • Adobe.Com’a üye olarak işe başlıyoruz. Üye olduktan sonra profil oluşturacağız.
 • Daha sonra Adobe Forum’a girip herhangi bir konuya bağlantınızı yazarak cevap yazacağız.
 • Adobe.Com’dan linkinizi aldınız. 1 hafta içerisinde Alexa’da görebilirsiniz.

PR 8 Do-Follow Backlink

1.Ted.Com’dan link almak isteyenlere ; 

 • Ted.Com’a girip üye oluyoruz. Daha sonra Profili düzenliyoruz.
 • Aşağıya doğru indiğinizde sol alt tarafta Anahtar kelime bölümünü görebilirsiniz. ( Keyword Name of Site )
 • Bölüme girdikten sonra kendi sitenizi ekleme şansınız var. En fazla 3 site ekleyebilirsiniz.

2. Filezilla-project.Org’dan link almak isteyenlere ;

Filezilla-project.Org’a üye olunuz. Üye olduktan sonra herhangi bir konuya girip kendi linkinizi vererek cevap atınız.

PR 7 Do-Follow Backlink

1. Eventful.Com’dan link almak isteyenlere ; 

Eventful.Com’a üye olununz. Hesabınızı emailinize gelen bağlantı ile doğrulayınız. Ardından “Add More Info” daha fazla bilgi ekleme seçeneğine tıklayınız. Anahtar kelime kodunu kullanarak sitenize backlink sağlama şansınız var.

2. Nature.Com’dan link almak isteyenlere ;

Nature.Com’a üye olununz. Kendi linkinizi eklemek için forumunuzu kurup linkinizi ekleyerek Pr7 siteden Do-Follow link alabilirsiniz.

Yaptığınız tüm bu işlemlerin yararını mutlaka görebilirsiniz. Google’da Yükselmek adlı makalemizi eğer bir web adresinizde yayınlayacaksanız lütfen kaynak belirtiniz.

Bir başka bilgilendirici makalemizde görüşmek dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting