SEO Benzer

Bir web sitesi, ziyaretçilerinin büyük bir çoğunluğunu (%98) arama motorlarından sağlamaktadır. İnternet adresini bilindiği halde birçok sitenin adresi yazılmadan arama motoruna ilgili anahtar kelimeler yazılarak arama yapılmaktadır. Hal böyle olunca yeni kurulan ya da yenilenmesi gereken tüm web sitelerinin arama motoru ile uyumlu hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için bazı teknik düzenlemelere gerek olmaktadır. Web sitelerini arama motoru ile uyumlu hale getirerek daha kolay bulunmalarını sağlamak ve ziyaretçi sayılarını artırmak için yapılan düzenlemelerin tümüne SEO denir. Türkçe’de arama motoru optimizasyonu anlamına gelen Searche Engine Optimization kelimelerinin kısaltması olan bu kelime web tasarım uzmanlarının ilgi alanına giren ve tasarım uzmanları tarafından yapılan web sitesi düzenlemelerinin hepsini kapsar. Eğer bir firma sitesine ziyaretçi akmasını istiyorsa mutlaka arama motoru optimizasyon çalışması yapmalıdır.

Yapılan SEO çalışmasında birinci amaç, internet ortamında var olan 700 milyona yakın web sitesinin arasında var olunabilmesini sağlamaktır. Bunu sağlamak için doğru anahtar kelimeler kullanılarak hazırlanan içeriklere sitenizde yer vermeniz, diğer sitelerle kurulan link ağı sayesinde başka sitelerden ziyaretçi kazanmanız, sosyal paylaşım sitelerinde reklam vermeniz vb. gerekmektedir. Böylece ziyaretçi saysını artıran web siteniz arama motorunda üst sıralarda çıkmayı başaracaktır.

seo

SEO Benzer optimizasyon uzmanlarının yaşamış oldukları deneyim ve tecrübeyi nükteli bir dille  herkesle paylaşabilecekleri bir platformdur. Bu adreste yaşamış olduğunuz deneyimi, optimizasyon çalışmasından kazandıklarınızı, bu çalışmanın size kattıklarını, sağladığı faydaları, kolaylık ve sıkıntıları bilgilendirici ve nüktedan bir mesajla anlatabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu hakkında ne düşündüğünüzü bilgilendirici kısa bir mesajla herkesle paylaşarak başkalarının bu konuda yeni bir bakış açısı kazanmasına, işe yeni başlayanların hem bilgilenmesine hem de konuya esprili bir bakış açısı ile yaklaşmasına yardımcı olabilirsiniz.  Arama moturu optimizasyonu hakkında bilgili ve tecrübeli seocular tarafından gönderilen mesajların yayınlandığı SEO Benzer tecrübe sahibi seocuların yapmış olduğu benzetmeler sayesinde insanların yeni bir bakış açısına sahip olmasını sağlamaktadır. Sitenin bir diğer özelliği de yayınlanan mesajların oylamaya sunulmasıdır. Aldıkları oylara göre sıralanan bu mesajların en çok oy alanlarından top 10 listesi düzenlenmektedir. Siz de bir mesajla bu adreste konu ile ilgili kendi tecrübenizi paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.