Seo Nedir?

Bir internet sitesinin daha çok hit almasını sağlamak için elbette ki tanıtım yapmak gerekir. Eğer projenizin bütçesi düşük ise, reklam gibi seçenekler direkt olarak elenecektir. Dolayısıyla arama motorlarından kullanıcı çekmek çok büyük önem kazanacaktır sizin için. Burada da karşımıza SEO kavramı çıkıyor. Peki, seo nedir? Gelin isterseniz bu konuda biraz konuşalım.

Öncelikle seonun açılımından başlayalım, SEO; Search Engine Optimization yani arama motorları optimizasyonu kavramanının kısaltmasıdır. Bu kavram aslında statik bir tanıma sahip değildir. Kısaca Google’da daha üst sıralarda çıkmayı amacıyla yapılan çalışmaların bütününe verilen isimdir. Ancak statik bir tanımı yoktur diyorum zira Google sürekli olarak “Daha üstte çıkarma kriterlerini” değiştirdiğinden, bu çalışmalar sürekli olarak gelişir ve değişir.

seo

Dolayısıyla bugün sizi daha üst sıralara taşıyan bir çalışma, ertesi gün sizi diplere sokabilir, hatta filtreye bile girebilirsiniz. Dolayısıyla Google’ın algoritması sürekli değiştiğinden, yapılan bu çalışmaların size ne gibi yararlar ya da zararlar sağlayacağını kestirmek güç. Ancak ve ancak deneme yanılma yoluyla ne gibi çalışmaların yararlı ne gibi çalışmaların zararlı olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu yüzden bir bilene danışmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Seo danışmanlığı olarak geçen meslek erbapları, bu deneme yanılma ile buldukları kendilerine has yöntemler ile sitelerinizi daha üst sıralara hatta birinci sıraya çıkarma yolunda çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmalar sitenizin kelimesinin rekabet düzeyine göre ücretlendirilmektedir.

6 yorum

 1. Kadir dedi ki:

  siteniz için hangi seo çalışmaları yapıyorsunuz lütfen samimi bir şekilde yazabilir misiniz?

 2. EagLe dedi ki:

  Dostum Seo çalışmalarını kendim yapmaktayım 🙂 Bunun için para veriyorlar. Kendi yöntemlerim ile yapıyorum.

 3. Kadir dedi ki:

  tr.seoric.com ile bir alakanız var mı başkan?

 4. EagLe dedi ki:

  Ustam bir ilgim yoktur.

 5. Kadir dedi ki:

  Ben sizinle çalışmak istiyorum referanslarınız ve site dışı uygulanacaklar vs. adına bir bilgi alabilir miyim

 6. EagLe dedi ki:

  Mail adresinizi yollayınız. Ben size dönüş yapacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting