Sitenize Ücretsiz Trafik Sağlamak

Web sitelerine sahip olmanın kolaylığına karşılık, sitelere trafik sağlamak bir o kadar güçtür. Büyük web site sahiplerinin yapmış olduğu gibi, binlerce lira para harcayarak sitenize ziyaretçi kazandırabilirsiniz. Bu yöntem maliyet olarak çok fazla görünse de zahmeti en düşük olan yöntemdir. Fakat uzun süreçli bir yoldan bahsettiğimize göre bu yöntem tek başına yetmeyecektir.

Yapılması gereken ilk iş organik ziyaretçi çekebilmektir. Gelen ziyaretçilerin geri dönütü sayesinde sitenizi tasarım açısından zenginleştirebilirsiniz. Site ziyaretçileri tarafından kolay algılanılabilen ve gezinilen site amacına etkili bir şekilde ulaşabilir. Yanlış tasarlanmış ve ziyaretçiye hitap etmeyen site kısa sürede kapatılmaya mahkûm olacaktır. Bazı web site sahipleri reklam ve ziyaretçi paketleriyle trafik sağlamaktadır. Fakat reklama harcadığınız paranın daha fazlasını sitenizden kazanamıyorsanız bir takım şeylerin yanlış gittiği garantidir. Siteleriniz için yatırım yapmadan ziyaretçi sağlamakta mümkün olabilmektedir.

Organik ziyaretçi sağlamak için sitenizin tatminkâr bir düzeyde olması dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Ayrıca oluşturulan siteyi güncel tutmak ve ziyaretçiye hitap etmek bu süreçte dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Eğer dikkat edilmesi gereken bu noktaları yeterli düzeyde yerine getirirseniz organik ziyaretçi sağlarsınız. Ayrıca sitenizi referans olarak paylaşan kişiler bu yolda işinizi kolaylaştıracaktır. Son olarak altın kural olarak unutulmayacak bilgi; Eğer paylaşımlarınız bir şekilde ziyaretçinin işine yarıyorsa, istemeden de olsa reklamınızı yapacaktır.

1 yorum

  1. Gulay Yildirim dedi ki:

    Sitenize ziyaretçi gelmesi kadar, sitede geçirdikleri zaman çok önemli. Bu nedenle organik hit alabilmek için arama morlarında ilk sayfada önem verdiğiniz kelimeler ile yer almalısınız. Gelen ziyaretçinin sitede kalabilmesi için izleyiciyi etkileyecek zengin içeriğe sahip olmalısınız. Bütçe ayırarak arama motorlarında reklam verebilirsiniz. Fakat özgün, konu ile ilgili içerik olmadan gelen geldiği gibi gider.Konusu emlak ile ilgili sitenin medikal konulu içerik yayınlaması tuhaf değil mi? Güncel,konu ile ilgili zengin içerik; kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting