Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya 21. Yüzyılda ortaya çıkmış en büyük devrimdir. Sosyal medya insanların belirli konularda düşüncelerini karşı taraftaki insana yüz yüze konuşmadan direkt sanal ortamdan belirmesi ile oluşan iletişimdir.

PEKİ, SOSYAL MEDYA PLATFORMLARININ YARARI VE ZARARI NEDİR?

Sosyal medya platformlarının en önemli özelliklerinden birisi ise sürekli güncel olmasıdır. Güncel olan bu ağların belirli yarar ve zararları vardır. Bilindik yararları arasında sürekli güncel olduğundan dolayı kişinin olup biten her şeyi en kısa zamanda haber almasıdır ancak sosyal platformların bilinen en kötü yanı iş başarısını düşürmesidir.

sosyal-medya

SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI NELERDİR

Sosyal medya platformlarıkişinin karşı taraftaki kişiye bilgi, düşünce aktarımı yaptığı genelde herkese açık olan internet bölümüdür.

  1. BLOG

Blog sözlükteki anlamınca ağ günlüğü yani internet günlüğü olarak tarif edilir. Blog kişinin belli bir konuda yazılarını, bilgilerini paylaştığı sosyal medya platformlarındandır.

      B.MİKROBLOG

Mikroblog kişinin kendini tanıttığı, düşüncelerini kısa olarak aktardığı sosyal medya platformlarıdır. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarının çoğu Mikroblog sistemine göre yapılmıştır. Mikroblog örneklerinin beklide en iyisi Twitter olacaktır. Twitter dışında Facebook, İnstagram, Linkendin, Youtube başlıca mikrobloglardır.

     C.ANLIK MESAJLAŞMA

Anlık mesajlaşma sosyal medyada yaygın olarak kullanılır. En popüler olan anlık mesajlaşma programı olan whatshapp anlık ve toplu mesajlaşma örneklerinden sadece birisidir.

     D.FORUMLAR

            Sanal ortamda kurulmuş olan tartışma, fikir alışverişinde bulunma ortamıdır. Forumlarda çeşitli konular hakkında bilgi, görüş bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting