Teamviewer Nedir Nasıl Kullanılır?

Teamviewer programı güçlü dinamik bir uzak bağlantı yöneticisidir. Diğer bir değişle masaüstü bilgileri transfer etmeye yarayan bir yazılımdır. Bu çok amaçlı program sayesinde uzakta bulunan bir bilgisayara bağlanabilir ve karşıdaki bilgisayarın bütün belleğine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu program sayesinde diğer bilgisayarın içeriğinde bulunan bir programı kendi bilgisayarınıza atmadan da kullanım yapabilirsiniz. Teamviewer genellikle bilgi paylaşımında ve toplantı olarak kullanılan bir program olması nedeniyle bu programı dünya üzerinde birçok insan kullanmaktadır. 
Teamviewer kullanmak için her iki bilgisayarda da yüklü olma şartı bulunmaktadır. Dolayısıyla öncelikle teamviewer indir seçeneğinden bilgisayarınızda kurmanız gerekmektedir. Yükleme işleminden hemen sonra karşıdaki bilgisayara bağlanmak için iki taraftan da teamviewer açılmalıdır. Sonrasında daha önce hiç bağlantı kurmadıysanız bağlantınızın yapılabilmesi için önceden belirlenmiş ID numaranızı girmeniz gerekmektedir. Teamviewer sayfasındaki ID numarasını ve şifreyi girdikten sonra uzaktaki bilgisayarla erişimi sağlayabilirsiniz.

Dünyamızda bu programı kullananların sayısında son dönemde büyük bir artış görülmektedir. Gerek kullanışı açısından gerekse pratik bir program olmasından dolayı yüz binlerce insan bilgisayarına bu kullanışlı yazılımı yükleyerek kullanıyor. Teamviewer indir seçeneğinden indirdikten sonra kullanım açısından diğer programlardan başka bir özelliği ise bilgisayardaki bazı dosyaları açamayan fazla bilgisayar deneyimi olmayan kullanıcılara da bu sayede yardım edilebilmektedir. Uzakta yaşayan arkadaşınız ve aile bireylerinin bilgisayarda sorun olduğunu ve gideremediğini düşünürsek teamviewer sayesinde uzaktaki bilgisayara bağlanarak ara yüzdeki oluşan sorunlara müdahale ederek çözmenizi sağlayan çok amaçlı kaliteli bir programdır.

Teamviewer’ın başka bir özelliği ise veri transferi sırasında oldukça güvenli bir yazılımı bulunarak şifreme yöntemiyle dışarıdan gelebilecek tehditlere karşıda olanak vermemesidir. Ayrıca karşıdaki birçok kullanıcıyla toplantı aynı anda güvenli bilgi paylaşımı da yapılabilmekte olup chat dosya transferi ve ana bilgisayar modu özellikleri de mevcuttur. Teamviewer kullanımlarından sonra karşıdaki bilgisayarın bağlantısının bitmesi durumunda sizinki de kesilir. Her defasında farklı bir ID numarası ve şifre girerek ulaşım gerçekleşmesinden dolayı bilgileriniz asla kaybolmaz ve asla bilgileriniz dış tehditlere korumasız kalmaz. Teamviewer da olan başka bir özellik ise güvenlik duvarının arkasında çalışmasından dolayı bilgisayarınız asla korumasız kalmaz.

http://www.indirshop.com/program/teamviewer-8016447-son-surum-indir/2832.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting