V9.com Arama Motoru Nasıl Silinir?

Biliyorsunuz ki bir çok kişi V9.com arama motorundan şikayetçi. Acaba v9.com arama motoru nasıl kaldırılır gibi sorular ile Google’da aramalar yapmakta. Bizde kullanıcılara dert olmuş bu V9.com arama motorunu silme yöntemini açıklayacağız bu makalemizde. Baş belası olmuş bu Find22 ve V9.com virüslerinden kurtulmanın yöntemi makalemizde yer alıyor. Haberimizin devamına bir göz atın derim.

Find22 virüsü ve V9.com Google Chrome ve türevi tarayıcılarda asla kalkmıyor. Tabi basit yöntemleri denediğinizde kalkmıyor. Bizim anlatacağımız yöntemi eğer uygularsanız V9.com arama motorundan kurtulabilirsiniz.

Kötü niyetli programcıların yazmış olduğu bu V9.com virüsü yeni ortaya çıktı. Bu durumdan kurtulmanın tek bir çözümü var oda tarayıcınızda düzenlemeler yapmak. V9.com tarayıcımıza yerleşerek anasayfanızı değiştirmenizi engelliyor. Her tarayıcıyı açtığınızda karşınıza V9.com çıkıyor.

Bu virüsü bilgisayarınızda olmasını istemiyorsanız indirdiğiniz programlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca indirdiğiniz programları bir Anti Virüs programı ile taratmalısınız. Aksi halde başınıza her gün dert olabilir. Mutlaka ESED NOD 32 veya türevi AntiVirüs programlarından edinmelisiniz.

Google Chrome’den v9.com Arama Motorunu Kaldırma ?

Google Chrome’da ki V9.com’dan kurtulmanın ilk adımı Google Chrome’a gelip sağ tıklayarak özelliklere başlamak oluyor.

Daha sonra dosya konumunu aç diyoruz. ( Open File Location )

Dosya konumunu açtık. Sonra karşımıza Google Chrome sistem dosyaları çıkacaktır. Ancak ufak bir hatırlatma bunu yaparken Google Chrome’u tarayıcınızın açık olmaması gerekmekte.

Ardından ise sistem dosyaları arasından chrome.exe dosyasını silmelisiniz.

Daha sonra ise sold_chrome.exe programının adını değiştirerek chrome.exe yapmalısınız.

Böylece Google Chrome V9‘dan kurtulmuş olacaksınız.

1 yorum

  1. ismail dedi ki:

    çok teşekkür ederim. keşke ‘explorerdan da nasıl silinir’in tarif etseydiniz. ona da bulaştı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting