Windows 8

Windows 8 işletim sisteminin piyasaya çıktığını teknoloji haberleri yapan birçok siteden öğrendik. Elbette bu işletim sisteminin bir çok özelliği bulunmakta. Özellikle Windows 7’den farklı olarak yeni arayüzler ve farklı uygulamalar Windows 8 bünyesinde barınıyor. Bu arayüzler için bir çok site indirilebilir temalar sunmakta. Özellikle, Windows 8 tema indir şeklinde bir arama yaptığınızda bu tür sitelerin ve temaların karşınıza geleceğini göreceksiniz. Bu siteler Windows 8 için bir çok tema barındırmasının yanı sıra, sizlere Windows 8 hakkında nasıl kullanabileceğinize dair bilgiler de mevcut.

Eğer sizde yeni bir Windows 8 kullanıcısı iseniz, hem tema indirmek hem de Windows 8 hakkında geniş bilgi sahibi olmak için bu tür siteleri ziyaret etmenizde fayda var. Windows 8’in en önemli özelliklerini, Windows 7’den farklı olarak güvenlik açıklarının sıkı bir şekilde kapatılması ve Windows 7 işletim sistemine göre daha iyi bir güvenlik duvarına sahip olması olarak sıralayabiliriz. Bu özelliklerin yanı sıra, Windows 7 işletim sisteminden daha üstün yönleri elbette bulunmakta. Örneğin, Windows 7’de bulunan ve ciddi bir güvenlik açığı oluşturan aero özelliği, Windows 8 ile ortadan kalkmış.

Yine, Windows 7’de pek fazla olmayan uygulama çeşitliliği, Windows 8 ile online bir uygulama merkezi kurularak arttırılmaya çalışılmış. Keza, tema olarakta bir çok arayüz eklenmiş ve tema sayısı çoğaltılmış. Bu gibi özelliklerden ötürü Windows 8’in çok yönlü bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz Windows 8 işletim sistemi ile ilgili olarak elbette oyunlarda etkilenmiş durumda. Kimi eski oyunlar güncelleme yapmadan Windows 8 işletim sistemiyle çalışmamakta ve buda oyunseverler için ciddi bir sıkıntı oluşturmakta. Ayrıca, Windows 8 işletim sisteminin gelmesiyle birlikte bir çok oyun firması oyun yamaları adı altında güncelleme yaparak Windows 8 işletim sistemine oyunları uyumlu hale getirmeye çalışıyor. İlerleyen zamanlarda bu durumun daha düzgün hale geleceğini ve rayına oturacağını düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting