Windows 8’in Kullanım Oranı Gittikçe Artıyor

Bugün teknoloji haberleri bloglarında gördüğüm ve sizinle paylaşmak istediğim bir konu bu. Windows, çıkardığı işletim sistemleri ile bir çok kişinin işini görüyor. Zaten etrafınızda Linux işletim sistemini kullanan biri var mı diye sorsam o ney diyebilirsiniz. Bunu aşağılamaktan ziyade Windows’un tekelliğine bağlayabilirim. Neyse efendim konumuza geçecek olursak ; Net Applications tarafından yapılan araştırmada Windows 8 işletim sisteminin küresel Pazar payı %5.4’e yükselmiş durumda. Geçtiğimiz ay %5.1 olan bu oran çok az da olsa yükselişe geçerek en azından hayal kırıklığı yaratan sistemin biraz olsun yükselmesine sebep oldu.

Microsoft şirketi, Windows 8 ile Windows 7’de başarıyı yakalamak istese de bu başarıyı henüz yakalamış değil. Ekim ayında yayınlayacağı Windows 8.1 ile daha hızlı ilerlemeyi hedeflediklerini söyleyen Microsoft, bakalım bu sürelerden sonra bu başarıyı yakalayabilecek mi. Araştırma sonuçlarına bakılacak olursa Windows 7, Pazar payını %44.49’a yükseltirken Windows XP’nin Pazar payı ise %37.19 seviyesine gerilemiş oldu.

windows-8

2014 Nisan ayında desteğin kesileceği Windows XP’deki kullanıcıların direk olarak Windows 8.1’e yöneleceği de gelen bilgiler arasında. Bakalım neler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting