Yanlış Yönlendiren Sitelere Ceza

Bildiğiniz gibi Google amcamız son zamanlarda acayip derecede güncellemeler yapıyor. Bu güncellemelerde iyileştirme çabaları olarak bizlere gösteriliyor ama olan yine site sahiplerine oluyor. Kurunun yanında yaşında yandığını söylemek mümkün. Google son güncellemeleri ile bir çok site sahibini vurmuş gibi. Çok yakın dostlarımda bu güncellemelerden dolayı sitelerini bıraktı artık. Eskisi gibi değil diyerekten. Gerçektende öyle. Google’ın yaptığı bu güncelleme çalışmaları iyice dozunu kaçırdı işin. Olayın sebebi ise haberimizin devamında göreceksiniz.

Son iki aydır yaptığı güncellemeler ile bir çok webmaster‘ı işinden eden Google, bu iyileştirme işlemlerine devam edeceğini söylüyor. Yanlış yönlendiren sitelere ise büyük bir ceza kesilecek.

Google şuanda arama sonuçlarında en iyi sonucu veren arama motoru konumunda. En iyisi diyebiliriz. Bu konuda da çok hassas olduğunu da söylemek mümkün. Bu son yaptığı güncellemeler ile de bunu yapmak istediğini dile getiriyor yöneticiler.

fake-search-results

Google, geçtiğimiz günlerde webmaster blogu üzerinden bir yazı paylaştı ve bu yazıda da özet olarak kullanıcıyı kandırmaya yönelik arama sonuçları listeleyen sitelere göz açtırmayacağını söyledi. Son dönemde ki fazla spam siteler bu yüzden Google’ın dikkatini çekmiş olacak ki böyle işlemler yapıyor.

Aldatıcı ve arama yapılan bir kelimeden farklı kelimeli bir site çıkıyor ise yada bilerek yaptı iseniz sizinde başınız dertte olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting