Youtube Video Player’ ı Değişiyor

Son yıllarda oldukça büyük bir hız ile gelişmekte olan teknolojinin sunmakta olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte görüntü teknolojisinde çok daha kaliteli ve fonksiyonel çözümlerden yararlanabilme fırsatına sahip olunabiliyor. Özellikle de günümüz modern teknolojisi ile elde edilen yeni nesil imkanlar çok daha üstün performanslara sahip olan fiziksel donanımların geliştirilebilmesine yardımcı oluyor. Bu neden ile de günümüz modern çağında görüntü üzerine hizmet veren teknoloji ve yazılım devlerinin çok daha üstün özelliklerde alternatifler sunmasına yol açıyor.

Youtube Video Player’ ı Değişiyor

Günümüz modern görüntü teknolojisi ile özellikle video izleme keyfi çok daha kaliteli ve çok daha gerçekçi bir hale geliyor. Video renklerini, kalitesini ve kontrastı gibi pek çok noktadan kullanıcıya çok daha net ve canlı bir video deneyimi sunulabilmesine yardımcı oluyor. Bu alanda günümüz modern dünyasının en büyük, en kaliteli ve en geniş video paylaşım platformu Youtube ön plana çıkıyor. Kullanıcıların daha kaliteli video izleme imkanına sahip olabilmesine yardımcı olabilmek amacı ile kendi yazılım dehasını ve deneyimini modern görüntü teknolojileri ile bir araya getirerek çok daha etkileyici video çözümleri sunuyor.

Bu kapsamda günümüzde Youtube platformunda kullanmakta olduğu video oynatıcı tasarımı kullanıcıların gereksinim ve beklentilerini karşılamadığı gibi modern görüntü dünyasına da uyum sağlamıyordu. Bu neden ile de YouTube’ un uzun süredir üzerinde herhangi en ufak bir değişiklik dahi gerçekleştirmemiş olduğu video oynatıcı tasarımı, gerçekleştirilen yeni bir keşfe göre çok kısa süre içerisinde değişiklik gerçekleştirecek.

Üstelik kullanıcılar Youtube üzerinde bu gelecek yeniliği son derece ufak ve pratik bir numara yardımı ile deneyim edebilme fırsatına sahip oluyor. YouTube yeni video oynatıcı tasarımında kullanıcıları dijital dünyada farklı noktalarda karşılaştığı oynatıcıları kendisine örnek olarak alıyor. Video oynatıcı üzerinde gerçekleştirilen tasarım değişiklikleri beraberinde daha basit düğmeler, menülerdeki küçük değişiklikler ve birkaç yeni animasyona yer veriyor.

Yenilenen tasarım henüz tüm kullanıcılara sunulmuş olmasa da, YouTube’ un kullanıcılarının bilgisayarlarında bıraktığı cookie üzerinde değişiklik yaparak değişikliği deneyim edebilme fırsatları bulunuyor. Bunun için EditThisCookie adındaki eklentiyi indirerek, herhangi bir YouTube videosunu açıp, “VISITOR_INFO1_LIVE” alanını bulup değeri “Q06SngRDTGA” olarak değiştirmek gerekiyor. Ayrıca ek olarak dilin “US English” olarak ayarlanması da önemli bir zorunluluktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting