WhatsApp Uygulamasının Az Bilinen Özellikleri

Posted on

WhatsApp, cep telefonlarının olmazsa olmaz uygulamalarından. Yayınlandığı günden itibaren milyonlarca kişiye ulaşan WhatsApp, iletişim kolaylığı sağlıyor. İnternet üzerinden mesajlaşmaya yarayan uygulama arama özelliği, konum özelliği ve diğer bir çok özelliği içerisinde barındırıyor.

Akıllı telefonların yaygınlaştığı bu yüzyılda pratik olarak uygulamalar sayesinde her şeye ulaşabiliyoruz. WhatsApp uygulamasında da bazı pratik bilgiler var fakat pek bilinmiyor. Bunları sizlere açıklamak istedik.

1 – İnternet paketinizi hemen bitirmemeniz için tasarruf özelliği;

Mobil internet kullanıcıları için muhteşem özellik. İnternet paketi bildiğiniz gibi zor dönemlerde ve can sıkıntılı anlarda yardımımıza koşuyor. Hemen bitmesini istemiyorsanız, “düşük veri kullanımı” nı aktif etmelisiniz. Bu özelliğin eksi yönü ise görüntülü konuşmalarda ve fotoğraflarda düşük kalite sunuyor, böylece internet paketinizden fazla harcamamış oluyorsunuz.

2 – Ne kadar veri harcadığını görme özelliği ;

Uygulamada kiminle ne kadar görüştükleriniz depolanmaktadır. Kiminle ne kadar veri paylaşımı yapılmış bunu görebilir ve tespitini yapabilirsiniz.

Mesajları Yönet” butonu ile istediğiniz kategorideki görüşmeye özel verilerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda diğer görüşmelerdeki verileriniz dururken, yalnızca seçtiğiniz kişi ya da grupla olan görüşmelerinizi temizlemiş olursunuz.

3 – Kullanıcı bilgi talebi özelliği ;

Uygulama bizim bir kimliğimiz oluyor. WhatsApp’a ilk üye olurken girdiğimiz tüm bilgileri depolar ve olası bir aksilikte sizlere geri verebilir. Bunun için;

Ayarlar – Hesap – Hesap bilgilerini talep et – Talep et

4 – Güvenlik için “iki adımlı doğrulama” özelliği;

Bildiğiniz gibi kötü insanlar internet ortamında maalesef çok. Sizin uygulamanıza erişebilirler ve görmek istemediğiniz mesajları, fotoğrafları görebilirler. Bu sebeple “iki adımlı doğrulama” özelliğini aktif etmelisiniz.

5 – Canlı konum takip özelliği;

Anlık konum takibi sayesinde, karşı taraftan gelen konumu takip ederek onun nereye gittiğini, nerede olduğunu görebilirsiniz. Anlık olarak haritada nerede olduğunu ve nereye gittiğini göstermekte. Aileniz ya da sevdiklerinizi merak ettiğinizde bu özelliğin aktif edilmesi oldukça kullanışlı. Nerede olduğunu nereye gittiğini anlık görme şansınız var.

Anlık konum paylaşımında süre sınırı bulunmakta. Bunu da dikkate almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir