Windows 10’un USB Desteği Yenilikleri

Posted on

 

Günümüzün en büyük ve en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan Windows’ un geliştiricisi Microsoft son zamanlardaki yeni nesil akıllı teknolojiye yönelik olarak geliştirdiği Windows sürümleri ile bilgisayar kullanıcılarına çok daha fonksiyonel bir işletim sistemi kullanımları sunuyor. Özellikle de yeni nesil teknolojik yeniliklere, donanımlara ve sistemlere en başarılı şekilde entegre olacak yeniliklere yer veren yeni Windows işletim sürümlerinde de oldukça büyük bir hızda gelişim yaşanıyor.

 

windows 10

Windows Vista ile yaşadığı sorunlu kullanım nedeni ile de kullanıcısını hayal kırıklığına uğratan Microsoft, Windows 7 sürümü ile birlikte özellikle de Windows Vista ile yakaladığı stabil işletim sistemi kullanımını çok daha kaliteli bir şekilde ileriye taşıyarak yakalama başarısını gösterdi ki bu durumda dünyanın her yerinde bilgisayar kullanıcılarının ilk tercihi haline geldi. Microsoft özellikle de yeni nesil akıllı cihazlara Windows işletim sisteminin entegrasyonuna yönelik olarak Windows 8 işletim sistemi versiyonunu geliştirdi.

Windows 8 işletim sisteminden çok kısa bir süre sonra Windows 8.1 işletim sistemini geliştirdi. Teknolojik alanda yaşanan hızlı gelişmelere işletim sisteminin başarılı bir şekilde verimlilik ve performans sunabilmesi amacı ile Microsoft Windows 9 işletim sistemi ile bilgisayar kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Üstün performansa ve geniş fonksiyonelliğe sahip olan yeni işletim sistemleri ile bilgisayar kullanıcılarının kaliteli, fonksiyonel ve verimli bir işletim sistemi kullanımı sunuyor.

Microsoft’ un yeni piyasaya sunacağı Windows 10 işletim sistemine ilişkin olarak da bazı yeni ipuçları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Microsoft tarafından organize edilen WinHec konferansında Windonws 10 işletim sisteminde USB bağlantısı konusunda sunacağı destek ilgili olarak çarpıcı bir bilgiyi teknoloji meraklılarına sundu.

Microsoft’un düzenlediği WinHec konferansındaki Windows 10’da yeni USB bağlanabilirlik senaryolarını etkinleştirmek isimli oturum kapsamında Windows 10’un USB 3.1 Type-C ve USB Dual Role desteği sunacağına ilişkin bilgiler, teknoloji meraklıları ile paylaşıldı. Oturumda geniş ve detaylı bilgiler teknoloji severler ile paylaşılırken, bu yeniliklerin özellikle de Type-C onay aşamasını geçmiş olduğundan, Windows 10 birkaç ay sonra çıktığında, ilk günden Type-C desteği sunabileceği öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir