Zuckerberg'in Şifresi Deşifre Oldu

Zuckerberg’in Şifresi Deşifre Oldu

Posted on

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in sosyal medya şifreleri çalındı. Sosyal medya ve özellikle de Facebook’da yaptığı yeniliklerle her geçen popülaritesini arttırmaya devam eden Mark Zuckerberg cephesinden dün  gelen bir haber hem sosyal medyayı, hem de teknoloji kaynaklarını adeta yerinden oynattı. Bu nedenle de Zuckerberg dünya gündemine şifre çalınma sorunu ile yeniden oturdu.

Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg’in şifresi OurMine Team adını taşıyan bir hacker grubu tarafından çalınmıştı. OurMine Team hacker grubu şifreyi çaldıktan sonra Zuckerberg adına kayıtlı olan Twitter hesabı üzerinden Zuckerberg’in Linkedin sosyal medya portalındaki şifresini paylaşmıştı. Zuckerberg’in şifresinin çalınmasına kayıtsız kalmayan Twitter yönetimi ise; hesapları askıya alarak güvenlik önlemi aldı.

Twitter yönetimi _OurMine_ adlı Twitter hesabını ve Zuckerberg’in kişisel hesabını askıya aldı. Daha sonra _OurMine_ grubu farklı bir Twitter adresi açıp Mark Zuckerberg’in şifresini açıkladı. Şifresinin dadada olduğu anlaşılan Zuckerberg ise adeta topa tutuldu. Nasıl olur da bu kadar kolay bir şifre yapabildiği yönünde eleştiriler alan Zuckerberg sessizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir